Efendi kişiliği ile tanınan ve Trabzonspor’da forma giydiği dönemde taraftarların sevgisini kazanmış olan Okay Yokuşlu Trabzonspor hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Getafe forması giyen milli futbolcu, soyunma odasında bile Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarının sorulduğunu belirtti.

Trezeguet’ten iki gömlek daha iyi... Trezeguet’ten iki gömlek daha iyi...

Trabzonspor'u şampiyonluğundan dolayı tebrik eden Okay Yokuşlu, kutlama görüntülerinin İspanya'da da konuşulduğunu belirterek, "Trabzonspor'un şampiyonluk kutlamalarını bizim soyunma odasında bile soruyorlar. Bütün dünya kutlamaları konuşuyor şu an. Meşhur kutlama görüntüsü var, telefon ışıklarıyla yapılan. Bütün sosyal medyada yer buldu." değerlendirmesini yaptı.

Kutlama görüntülerini büyük bir keyifle izlediğini dile getiren milli futbolcu, "Bu kutlamayı yapmak çok uzun süredir beklenen bir şey. Trabzon halkını tanıdığım, insanlarını bildiğim için... Hocası, takımı, taraftarı ve yönetimiyle çok güzel bir iş başardılar. Bu sene sonuna kadar da hak ettiklerini düşünüyorum. Belki de devamı gelecek. Çünkü çok güzel bir hava yakaladılar. Çok mutluluk vericiydi. Çünkü ben içlerinden biri olarak, orada oynamış biri olarak, onlar için ne ifade ettiğini az çok anlayabiliyorum." ifadelerini kullandı.