Trabzonspor’un Alanyaspor’a 5-0 mağlup olduğu maçın ardından Spor yorumcusu Ogün Temizkanoğlu değerlendirmelerde bulundu.

TRT Spor ekranlarında konuşan Temizkanoğlu’nun açıklamaları şöyle:

"ARMANIN FARKINDA DEĞİLLER"

"Trabzonspor deplasmanlarda hiç yok! Oyuna giren oyuncular da hiçbir şey veremiyor. Ya bu oyuncular o armanın, büyüklüğün farkında değiller ya da işin içinde başka bir şey var."

"GEÇİŞ DÖNEMİ NEREYE KADAR!"

"Geçen sezon övgüyle bahsettiğimiz takımdan eser yok. Şu maçı alsanız avantajlı duruma geçeceksiniz. Lider ile puan farkı 10 oldu. Geçiş dönemi, geçiş dönemi nereye kadar!"

"BU SKORLAR DEVAM EDER"

"Trabzonspor ne baskı yapabildi, ne hücum yapabildi. Daha kötüsü savunma yapamadı. Ağır bir hezimet bu, umarım takım kendine gelir. Abdullah Avcı'nın bazı oyuncularla iletişimini düzeltmemesi halinde bu skorların devam edeceğini düşünüyorum. Haftaya bir de Başakşehir ile oynayacaksınız."

"ARTIK İSTEKTE BULUNAMAZSINIZ"

"Artık Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın sabır isteyemeyeceğini düşünüyorum. Artık istekte bulunan taraf Trabzonspor taraftarları olur."

"İTALYANLAR İLE ARASI YOK HERHALDE"

"Abdullah Avcı'nın İtalyanlar ile arası yok herhalde. Pirlo'nun takımı Karagümrük 4-1, Farioli'nin takımı Alanyaspor 5-0, Montella'nın takımı Adana Demirspor 3-2 yendi bu sezon Trabzonspor'u."

"YENİ BİR ŞEYLER İNŞA EDEMEDİNİZ"

"İlla şampiyon olacaksınız diye bir şey yok ancak sahada nasıl bir oyun gösterdiğiniz önemli. Bu kadro, sizin istekleriniz doğrultusunda kuruldu. Öyle çok kısa bir zaman olduğunu da düşünmüyorum kadronun alışması için. Sezon başında yeni bir şeyler inşa etmediniz siz, takım geçtiğimiz sezonun gerisine gitti. "