1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Nwakaeme nasıl transfer edildi?
Nwakaeme nasıl transfer edildi?

Nwakaeme nasıl transfer edildi?

Başarılı olduğu için herkesin kendine pay çıkarmaya çalıştığı Trabzonsporlu Nwakaeme’nin transferinde gerçekleri açıklıyoruz.

A+A-

61trabzonhaber.com - Trabzonspor tarihinin en başarılı transferlerinden birisi olarak dikkat çeken ve son yıllardaki en verimli yabancı   futbolcu olan Nwakeme’yi , Trabzonspor’a kimin kazandırdığına dair  bir çok spekülasyon yapılıyor. Kimileri oyuncuyu  Şota’ya  bağlarken, kimileri ise  farklı isimleri ortaya atıyor! Kısacası Nwakeme’nin üstün performansından, herkes kendine bir pay çıkarma peşine düştü! Fakat  Trabzonspor’un bu  transferinde izleme komitesi dışında  kimsenin bir dahli yok. Oyuncuyu  kendi menajeri Trabzonspor’a önerdi. İzleme komitesi Nwakaeme’yi tam  6 defa  izleyip “Mutlaka alınmalı”  raporu verdi. Yönetimde,  izleme komitesi yani İhsan Derelioğlu ve arkadaşlarının bu raporuna itibar ederek transferi gerçekleştirdi.

Şota’nın katkısı var mı?

Trabzonspor’un eski teknik direktörü Şota’nın  katkısı  sadece  ahlaki boyutta oldu.Trabzonspor izleme komitesinin “mutlaka alınmalı” raporundan sonra,  yönetim bu oyuncuyu almaya karar verdi. Son olarak Şota’yı arayan yönetim, oyuncunun disiplin ve iş ahlakını sordu. Şota da bu noktada; “İş ahlakı ve disiplinine kefilim. İyi oyuncu” dedi. Ve transfere  son nokta konuldu.