1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Netflix’te PIN kodu dönemi başlıyor
Netflix’te PIN kodu dönemi başlıyor

Netflix’te PIN kodu dönemi başlıyor

Geride kalan haftalarda yetişkin içerik konusunda yoğun eleştirilere maruz kalan Netflix, Türkiye’de PIN kodu sistemini uygulamaya sokacak.

A+A-

Çok konuşulan RTÜK tasarısı öncesi çocukların yetişkin içeriklere karşı savunmasız olduğu algısıyla oldukça eleştiri alan Netflix, tasarının yürülüğe girmesiyle, Türkiye’de lisans sahibi yayıncı kuruluş olarak yeni bir açıklama yayınladı ve kullanıcılara özelliği hatırlattı.

Basınla paylaşılan resmi açıklamada; ‘’Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek’’ denildi.