Bordo-mavililerin yıldızları Trezeguet ile Bakasetas, Ankaragücü maçı öncesi gördükleri sarı kartlarla beraber cezalı duruma düştü. Trabzonspor'un futbolunu değerlendiren Necati Ateş flaş bir iddiada bulundu.

Trabzonspor'un zirve yarışından kopmadığını belirten Necati Ateş, "Kopma yok ama eğer Fenerbahçe maçını kazanırsa sıkıntı olabilir. Trabzonspor doğru oyunu kısım kısım oynadı. 2-2 olduktan sonra Trabzonspor kaos futbolu oynamaya başladı. Giren oyuncular hiçbir katkı sağlamadı" açıklamasını yaptı.

Konyaspor'un Trabzonspor deplasmanında kazanmak için sahaya çıktığının altını çizen eski futbolcu, "Konyaspor'u tebrik etmek lazım. 2-0'dan 2-2'ye deplasmanda gerçekten zor. Trabzonspor bu skoru tutması lazımdı. Konyaspor sonuna kadar oyunu kazanmaya oynadı. Büyük mücadele verdiler. Biz böyle hocaları gördük. 'Ben çıkmayayım, 2-2'yi yakalamışım, bir kontra yaparım' diyen teknik direktörler var. İlhan Palut böyle yapmadı" ifadelerini kullandı.

Bordo-mavililerin skoru korumasını gerektiğini belirten Necati Ateş, Konyaspor'un yıldızı Amir Hadziahmetovic için çarpıcı bir açıklama yaptı. Necati Ateş şu ifadeleri kullandı:

"İnanılmaz bir gol attı Diouf. O gole yapabileceği bir şey yoktu kalecinin. Çok iyi bir takım Konyaspor. Geçen senenin şampiyonusun sen 2-0'ı bulmuşsan kazanman gerekir. Konyaspor'da Türkiye'de bir ön libero istiyorsan Hadziahmetovic'i almalısın derim. Konyaspor onu ucuza satmaz. Tekliflerin olduğunu da biliyorum. Bu maç Trabzonspor adına ciddi bir kayıp oldu. Fenerbahçe yenerse bu puan farkını kapatması zor."

Trabzonspor'un yıldızları Anastasios Bakasetas ile Trezeguet'in Fenerbahçe derbisinden önce sınırdan kurtulmak için sarı kart istemelerinin normal olduğunu belirten Necati Ateş, "İyi oyun ve kaybetmeme duygusunu aldın mı kaybetmen çok zor. Galatasaray'ın galibiyeti bu yüzden çok önemli diyorum. Fenerbahçe'nin yarın alacağı sonuç çok önemli. Trabzonspor'un fikstürüne bakıyorum. Bakasetas ile Trezeguet'in sarı kartı istemeleri normal. İki hafta sonra Fenerbahçe ile oynuyor" diye konuştu.