1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mustafa Reşit Akçay'dan yeni ayrılık açıklaması!

Mustafa Reşit Akçay'dan yeni ayrılık açıklaması!

Trabzonspor maçı öncesi Ankaragücü'nden ayrılan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, ayrılık gerekçesini anlattı. Akçay, Trabzonspor'la ilgili yaptığı 'Şampiyonluğu favorisi' yorumları nedeniyle işine son verildiğini belirtti.

A+A-

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayırdıklarını 23 Haziran günü duyurdu.

“Akçay kendi mi ayrıldı yönetim mi gönderdi?” tartışmaları üzerine Mustafa Reşit Akçay açıklama yaptı.

Akçay, şu açıklamalarda bulundu:

“Her antrenör gibi ben de bir çok defa ligimizi değerlendirdiğim konuşmalar yaptım, ki, her antrenör kim şampiyonluğa oynar-oynuyor konusunda bir kaç laf mutlaka eder. Bir çok antrenör de Trabzonspor’u favori bulmuştur. Bu bilinen bir şey. Üstelik Ankaragücü ile Trabzonspor kardeş kulüptür.

Bir hafta önce menajerim Emre Yıldız aradı. Ankaragücü tesislerinin altında Aspava’nın karşısında İkram kafede oturduk. Ankaragücü başkanı benim Trabzonspor’un şampiyonluğuyla ilgili daha önce ettiğim lafları hatırlatıp, Yıldız’a ‘Ankaragücü taraftarı bu ifadelerden çok rahatsız. Reşit Akçay’la artık çalışamayacağız’ demiş.”

– Siz ayrıldınız diye söylentiler var?

“Hayır yönetim gönderdi.”

– Ama yakın zamanda Alanya teknik direktörü de Emre Belözoğlu da Trabzonspor’u şampiyonluğun favorisi gördüğünü açıklamıştı.

“Evet bir çok teknik adam bu yorumu yaptı ama gönderilen ben oldum.”

 (Veryansın tv)