1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mustafa Cengiz'den Trabzonspor sözleri!
Mustafa Cengiz'den Trabzonspor sözleri!

Mustafa Cengiz'den Trabzonspor sözleri!

Üye törenine katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz basına yaptığı açıklamalarda Trabzonspor karşılaşmasından örnek gösterdi.

A+A-

Uzun süredir lehine yapılan hakem hatalarıyla gündeme gelen ve buna rağmen hakemleri eleştirme hususunda önce gelen takımlardan olan Galatasaray Kulübü'nün Başkanı Mehmet Cengiz basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Trabzonspor maçından örnek verdi.

Sezonun ikinci yarısında oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçına dair konuşan Başkan Cengiz, algı yapıldığına dair eleştirilerde bulundu.

1905 Kültür Sanat Spor Derneği’nin üye töreni Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleştirdiği törene katılan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, etkinliğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Konyaspor ile oynanacak maçtaki hakem yönetiminden endişe duyup, duymadığının sorulması üzerine Başkan Cengiz; “Benim endişem şu; algı yapılıyor. Bu algı çok tehlikeli. Bir hakem bir takımın hakemi gibi lanse ediliyor. Ben şuna da üzülüyorum; bizim lehimize hata yapan hakemlere maç verilmiyor. Çok enteresan. Ben o hakemler bizden yanadır demiyorum. Ben bizim lehimize de hata yapsın demiyorum. Trabzonspor maçında da bunu söyledim, diğer maçlarda da söyledim. Bizim lehimize hata olmasın. Lehimize hata yapan hakemi çok uzun süre dinlendirip, aleyhimize hata yapan hakemi hemen ertesi hata maça verirseniz, ben bunun adını koyamam. Ben edebimle susarım. Edepli, efendi ve sakin olanların da hakkının yenmesinden yana değilim. Ben bunu sadece Galatasaray için söylemiyorum. Diğer takımlar için de söylüyorum. Bunu özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.