1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Mustafa Bıyık Yomralılara ‘not edin’ dedi!
Mustafa Bıyık Yomralılara ‘not edin’ dedi!

Mustafa Bıyık Yomralılara ‘not edin’ dedi!

İYİ Parti’den Trabzon’un Yomra ilçesine belediye başkanı seçilen Mustafa Bıyık’ın, “Beş yıl sonra zenginleşirsem, bilin ki yolsuzluk yaptım” sözleri takdirle karşılandı.

A+A-

Trabzon’un Yomra ilçesi  Belediye Başkanı Mustafa Bıyık,  yerel bir gazeteye  verdiği söyleşisinde önemli sözler etti. Bıyık, servetini seçimden önce açıkladığını  ifade ederek; “Eğer zenginleşirsem Yomralı vatandaşlarım bilsin ki  yolsuzluk yaptım”  dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den aday olarak, Ak Partili Belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu  mağlup eden ve İYİ Parti’nin Trabzon’da ki tek belediye başkanı olan Mustafa Bıyık, yaptığı açıklamada  ilginç ama ilginç olduğu kadar da son derece önemli cümleler etti. Ayrıldığı şirketinden  tazminatına  karşılık aldığı bir aracı olduğunu belirten başkan Mustafa Bıyık; “Demirciler köyünde bir evimiz var. Bir de arabam var. Kirada oturuyorum. Yomralı vatandaşlarım bunları bir kenara not etsinler. Eğer zenginleşirsem, bilsinler ki yolsuzluk yapmışımdır. Benim dünya malında gözüm yoktur. Devletin, milletin bir kuruşunu heba ettirmeyeceğim”  dedi.