1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Murat Zorluoğlu yönetimleri belirledi!
Murat Zorluoğlu yönetimleri belirledi!

Murat Zorluoğlu yönetimleri belirledi!

Trabzon Büyükşehir belediyesi bünyesindeki üç önemli şirketin yönetimine yapılan atamalar, siyasi çevrelerde soğuk duş etkisi yaptı.

A+A-

61trabzonhaber- Trabzon Büyükşehir Belediyesinin bünyesindeki şirketlere  yapılan atamalar tartışmaları da beraberinde getirdi. Başkan Murat Zorluoğlu’nun yaptığı yönetim atamaları içindeki isimler  arasında  belediyede maaşlı  görev alan danışman ve genel sekreterlik kadrosunda yer alan kişilerin bulunması da ayrı bir tartışma! Çünkü  belediyedeki görevinden maaş alan kişiler aynı zamanda bu şirketlerde de görev aldıkları için ikinci bir maaş daha alacak. Başkan Murat Zorluoğlu’nun   yaptığı  bu görevlendirmelerin   Ak parti içinde dahi bir takım tepkilere yol açtığı iddia ediliyor. Özellikle  başkanın iki danışmanını , iki genel sekreter yardımcısını  ve kayın biraderini yönetim kurullarında görevlendirmesi  bir çok kişi üzerinde büyük şaşkınlık yarattı! Söz konusu kişiler  belediyeden çift maaş alacak! 

TRABEL AŞ

1-Murat Zorluoğlu (Belediye Başkanı) 2-Salih Öztel (Hayrat Meclis Üyesi) 3-Süleyman Gün (Genel Sekreter Yardımcısı)  4-Ömer Odabaş (Mevcut Yönetici) 

TRABITAŞ AŞ

1-Adnan Gül (Başkan Danışmanı)  2-Şerif Özgür (Dışarıdan) 3-Mehmet Yanık (Genel Sekreter Yardımcısı) 4-Mahmut Kalaycı (Mevcut Yönetici)  
 
TURKUAZ LTD. ŞTİ.


1-Samet Ali Yıldız (Başkan Danışmanı) 2-Zülfü Turan (Başkanın kayınbiraderi) 3-Mustafa Kurtuluş (Genel Sekreter Yardımcısı)  4-Mesut Aydoğan (İçişleri Bakanlığı Memuru)