1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Murat Zorluoğlu takdir görmeye başladı!
Murat Zorluoğlu takdir görmeye başladı!

Murat Zorluoğlu takdir görmeye başladı!

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu’nun başkan seçildikten sonra attığı ilk adımlar, siyaset kulislerinde ve vatandaş nezdinde takdir görmeye başladı.

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Trabzon Büyükşehir Belediye  başkanı Murat Zorluoğlu’nun  göreve geldikten sonra  yaptığı birkaç görev değişikliği  şehirde olumlu karşılanmıştı. Çiçeği burnunda   başkan Zorluoğlu’nun  göreve gelir gelmez işine koyulması,  tebrik ve davetlere  fazla  zaman harcamadan  şehrin sorunlarıyla ilgilenmeye başlaması da olumlu  karşılanıyor. Murat Zorluoğlu’nun, özel kalem müdürüne “Yapılacak çok işimiz var. Hayırlı olsun, tebrik ziyaretleri için herkese randevu vermeyin. Zaman kaybına gerek yok”  şeklinde talimat verdiği ileri sürülüyor. Eski başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun aksine,  yeni başkanın  ilk günden bu yana  yine vatandaşlarla iç içe  bir görüntü veriyor ve  sahaya  çıkıyor olması da takdir   topluyor.

Tecrübeli devlet adamının  kısa bir zaman  sonra  bazı  projelere de  hız kazandıracağı, belediye çevrelerinde seslendiriliyor. Murat Zorluoğlu’nun ekonomik olarak batık pozisyonda devraldığı Büyükşehir belediyesinde  önümüzdeki  günlerde  bazı müdürlük ve birimlerde  daha  değişikliklere gideceği  iddia ediliyor. Başkanın,  belediye ile ilgili  bir rapor hazırladığı ve bu raporu da  Trabzonlu bakanlar Berat Albayrak ile Süleyman Soylu’ya bizzat  Ankara’ya  giderek  sunacağı  ifade ediliyor. Belediye  başkanının,  bu rapor doğrultusunda  bakanlardan yardım talep edeceği de yakın çevresinde  iddia ediliyor.