1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili Cora’dan Karadeniz Gazetesi’ne tepki!
Milletvekili Cora’dan Karadeniz Gazetesi’ne tepki!

Milletvekili Cora’dan Karadeniz Gazetesi’ne tepki!

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Karadeniz Gazetesi’ndeki habere tepki gösterdi.

A+A-

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Karadeniz Gazetesi’nde yer alan AB Türkiye Delegasyonunun sosyal medya sayfasında eğitim öğretim sezonu ile ilgili Arapça mesaj yayınlaması ile ilgili habere tepki gösterdi.

Gazetenin aylardır Ak Parti’ye saldırdığını iddia eden Cora, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Karadeniz Gazetesi, bugünkü manşetiyle AK PARTİ aleyhine oluşturulmaya çalışılan kötü algının bir kez daha payandası oldu. Bölgemizin en tecrübeli gazetesi bu yayın politikası ile kimin değirmenine su taşımaktadır. Hangi nedenle her defasında gerçekleri görmezden gelmektedir. Gözünüzün üstünde kaşınız var diyerek aylardır neden partimize saldırmaktadır.

AB Türkiye Delegasyonunun, sosyal medya sayfasında eğitim öğretim sezonu ile ilgili hedef kitlesine yönelik yayınladığı Türkçe-İngilizce-Arapça mesaj ve paylaşımda Türkçe paylaşımı görmezden gelmek kasıtlı bir davranış değilse, nedir?

Bu paylaşımı çarpıtarak “Türkiye’nin Dili Türkçedir” yaygarası kopartmak ilkeli, dürüst ve objektif gazetecilikle bağdaşıyor mu?

Hiç kimse kusura bakmasın bu aymazlığa sessiz kalamadım.

Kamuoyuna saygılarımla.

Av. Salih CORA

AK Parti Trabzon Milletvekili”

adsiz-038.png