1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milan Stepanov’dan Trabzonspor sözleri!
Milan Stepanov’dan Trabzonspor sözleri!

Milan Stepanov’dan Trabzonspor sözleri!

Trabzonspor’un eski Sırp oyuncusu Milan Stepanov, futbol yaşamında Trabzonspor’un çok özel ve anlamlı bir yeri olduğunu, annesinin sözleri ile anlattı.

A+A-

Trabzonspor tarihinde,  satılırken kulübe en çok kazandıran  yabancı oyuncu unvanını  halen daha elinde bulunduran Sırp  futbolcu  Milan Stepanov, Trabzonspor’u unutamıyor. Stepanov, futbol hayatında Türkiye, İspanya, Portekiz gibi ülkelerde futbol oynadığına dikkat çekerek; “Porto ile 2 defa şampiyonluklar yaşadım. İspanya’da iyi bir dönemim de oldu. Şampiyonlar ligi heyecanını yaşadım. Ama Trabzonspor hepsinden öteydi.Trabzonspor forması giyerken, uzun yıllar aradan sonra Avni Aker’de Galatasaray’ı yenmiştik. O maçı izleyen annem, taraftarın beni bağrına bastığını gördüğünde, ‘oğlum seni bu insanların sevdiği kadar kimse sevmeyecek’ demişti. Futbol yaşantım boyunca  aynen annemin dediği  gibi de oldu.Trabzon benim hayatımda çok özel bir yere sahip”  dedi.

1 Ocak 2006 tarihinde Nuri Albayrak’ın başkan, Haşim Saitoğlu’nun asbaşkan olduğu dönemde, Sırp takımı  Vojvodino’dan 700bin Euro bedelle transfer edilen Stepanov, yaklaşık bir buçuk yıl sonra 1 Temmuz 2007 tarihinde 3.5milyon Euro bedelle, Portekiz kulübü Porto’ya satılmıştı. Bugün 35 yaşında olan Stepanov, futbol hayatına  yine Vojvodino takımında devam ediyor.

stepanov-16-11.jpg