1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meteoroloji’den hava durumu bildirimi
Meteoroloji’den hava durumu bildirimi

Meteoroloji’den hava durumu bildirimi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6 il için kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden havanın nasıl olacağına dair açıklama yayınlandı. Buna göre 6ilde kuvvetli yağış bekleniyor.

Sivas, Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Malatya'nın kuzey ve doğu, Batman'ın kuzey ve batı bölümlerinde yarın öğle saatlerinden sonra kuvvetli yağış olması bekleniyor. Ülke genelinin yarın parçalı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, yarın öğle saatlerinden sonra Sivas, Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Malatya'nın kuzey ve doğu, Batman'ın kuzey ve batı kesimlerinde kuvvetli olması beklenirken, sıcaklıkların, batı kesimlerde 2-4 derece artması, kuzeydoğu kesimlerde 3-5 derece azalması, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması bekleniyor.

Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı, kuzeydoğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da kuvvetli olarak eseceği öngörülüyor.

Söz konusu bölgelerde kuvvetli beklenen yağışlar sebebiyle vatandaşlara, sel, su baskını, yıldırım ve dolu gibi risklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarı yapıldı.