1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Menemen Belediyespor'da Abdullah Ercan isyanı!
Menemen Belediyespor'da Abdullah Ercan isyanı!

Menemen Belediyespor'da Abdullah Ercan isyanı!

Abdullah Ercan’la sözleşme imzalayan Menemen Belediyespor'da işler karıştı. Kulübün kurucu üyesi Fikret Uzun duruma tepki gösterdi.

A+A-

Spor Toto 1'inci Lig ekiplerinden Menemen Belediyespor geçtiğimiz günlerde teknik direktör Abdullah Ercan’la anlaştığını duyurmuş ve sözleşme imzalamıştı.

Bu gelişmenin ardından Menemen Belediyespor'da tepki sesleri yükseldi.

Bunun nedeni ise Asliye Hukuk Mahkemesi'nin aldığı kararla Menemen Belediyespor'un 25 Mayıs'taki genel kurulda Tahir Şahin'in başkanlığının geçersiz olması…

Kulübün kurucu üyesi Fikret Uzun konuyla alakalı yaptığı açıklamada, kongre ile ilgili mahkemenin ihtiyati tedbir kararı aldığını belirterek, Tahir Şahin’e tepki gösterdi. "Tahir Şahin hangi yetki ve sıfatla teknik adam getirebiliyor” diyen Uzun, “Mahkeme kendisine 'dur' dedi. Şahin hukuku tanımıyor ve suç işliyor" ifadelerini kullandı.

Abdullah Ercan'la herhangi bir anlaşma yapılamayacağını belirten Fikret Uzun, mahkemenin 3 hafta içinde kulübe kayyum atayacağını ve gelecek kayyumun kongre sürecini başlatacağını söyledi ve şunları ekledi:

“25 Mayıs'taki genel kurulda alınan tüm kararlar geçersiz sayılmış. Tahir Şahin'in başkanlığı kabul edilmemiş. Türkiye Cumhuriyeti kanunları Tahir Şahin'den büyüktür. Biz de çalışmalar yapıyoruz ancak açıklamıyoruz. Şov peşinde değiliz"