1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmet Yiğiner’den 6 puan silinme açıklaması!
Mehmet Yiğiner’den 6 puan silinme açıklaması!

Mehmet Yiğiner’den 6 puan silinme açıklaması!

Süper Lig’de Ankaragücü’nün eski futbolcularına olan borcunun ödenmediği gerekçesiyle 6 puan silme cezasıyla karşı karşıya oldukları ve bu puan silinirse küme düşebilecekleri iddia edildi.

A+A-

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner konuyla ilgili açıklama yaptı ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Yiğiner, “2011'de Ankaragücü forması giyen Michael Klukowski'ye 516 bin euro ödeme yaptık, 120 bin euro kaldı. Bu ay başı 30 bin euro daha ödedik. Bu ay sonunda hepsini kapatacağımızı söyledik. Onlar da bize bir şey söylemedi" ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda gündem olan "6 puan silme" durumuyla ilgili FIFA'dan da ödeyin talimatı gelmediğini aktaran Yiğiner, “Bizi düşürmek için bekleyenler var. 6 puan silme gibi bir şey söz konusu değil. Ankaragücü'nde kaos oluşturmak için bunlar çıkarılıyor. 10 yıl önceden kalan bir borç. FIFA'dan bir talimat gelirse öderiz. Şimdi ne hikmetse herkes, futbolcular dahil parasının tamamını istiyor. Bazı zamanlar ödemelerle ilgili bu tip sıkıntılar yaşayabiliyoruz ama şu an riskli bir durum yok" dedi.