1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmet Demirkol, Trabzonspor'u yazdı! "Zor bir deney"
Mehmet Demirkol, Trabzonspor'u yazdı! "Zor bir deney"

Mehmet Demirkol, Trabzonspor'u yazdı! "Zor bir deney"

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Trabzonspor'un zor bir deneyden geçtiğini söyleyerek Eddie Newton faktörüne değindi.

A+A-

Yeni sezon öncesinde yeni bir yapılanmaya giden Trabzonspor'un zor bir deneyden geçtiğini söyleyen futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Teknik Direktör Eddie Newton faktörüne de değindi.

Mehmet Demirkol, Fanatik'te yer alan yazısında; "Bir İngiliz teknik direktör için kariyerine Türkiye'de başlamak kolay bir sınav değil. Bir İngiliz teknik direktör için kariyerine Trabzonspor'da başlamak kadar zor bir sınav yok. Eğer başarırsa, Manchester United'ı da eski şaşalı günlerine taşıyabilir. 66'dan bu yana bekledikleri Dünya Kupası'nı da alabilir. Abartıyor muyum?

Kafasında hep bir plan var: Bunu söylememin sebebi, Eddie Newton'ın tarzı biraz da... Oyun prensiplerine bağlı bir teknik adam. Kafasında bir plan var ve o oyunu oynatmak istiyor. Ve bu oyunda kullanmak istediği temel prensipler, bazen Guardiola'nın bile kullandığı kısa yolları, garantileri reddediyor.

Her yönüyle Trabzonspor bu sene zor bir deneyden geçiyor. Geçen yıl avuçlarının içinden kaçırdıkları şampiyonluk... Sosa ve Sörloth gibi 'lokomotif' oyuncularını kaybetmiş olmak... Genel olarak hakem ve TFF konularının futbolun da önünde birer engel olarak kabul edilmesinin yarattığı bitmek bilmeyen iç yıpranma vs. Gerçekten zor bir deney..." ifadelerini kullandı.