1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Matus Bero ve Bongonda harikalar yarattı!
Matus Bero ve Bongonda harikalar yarattı!

Matus Bero ve Bongonda harikalar yarattı!

Trabzonspor’dan gönderilen Matus Bero ile Bongonda Hollanda ve Belçika liglerinde harikalar yaratarak, 26 gol ve 16 asiste imza koydu.

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Trabzonspor’da beklentilere cevap veremeyen Slovak Bero ile yeterli şansı bulamadan gönderilen Bongonda, oynadıkları takımlarda  üstün bir performans  sergilediler. Trabzonspor’da fazlasıyla şans bulmasına rağmen,  beklenen performansı gösteremeyen, taraftarın son maçlarda yuhaladığı Slovak oyuncu Matus Bero, Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra  kariyerine devam ettiği Hollanda 1. Lig ekiplerinden  Vitesse’de, başarılı bir performans ortaya koydu. Slovak oyuncu Bero, Vitesse ile çıktığı  36  resmi müsabakada;  11 gol atıp 3 asist yaparak ilk on birin değişmezi oldu.

Trabzonspor’da  yeterince şans bulamayan ve geçen sezonun devre arasında gönderilen Belçikalı  Bongonda’ da, kendi liginde  başarılı bir sezon geçirdi. Belçika birinci liginde 38 maçta forma şansı bulan genç oyuncu Bongonda,  Charleroi  forması ile 14 gol atıp, 13 asiste imza koyarak,  harika bir sezon  geçirdi.