1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KTÜ rektörü Baykal, hastane döner sermayesinden aylık 60 bin lira alıyor!
KTÜ rektörü Baykal, hastane döner sermayesinden aylık 60 bin lira alıyor!

KTÜ rektörü Baykal, hastane döner sermayesinden aylık 60 bin lira alıyor!

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. İflas eden hastanede pratisyenlere döner sermayeden pay verilmezken, rektörün 60 bin lira aldığı ileri sürüldü.

A+A-

61trabzonhaber.com

İflas ettiği için 3 liralık eldivenin dahi hasta yakınlarına aldırıldığı Karadeniz teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi için şok bir iddia geldi. Hastane personelinden gelen iddialara göre Üniversite rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal hastanenin döner sermayesinden ayda 60bin lira bir gelir elde ediyor.

Uzun yıllardır borç batağında sürüklenen Karadeniz Teknik üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. Para olmadığı ve iflas durumu ile iç içe olduğu ileri sürülen hastanede alçı, eldiven, bandaj gibi küçük malzemelerin dahi paralarını hasta yakınlarına aldıran hastane yönetimi, rektör Süleyman Baykal’a aylık 60 bin lira döner sermayeden gelir temin ediyor.

Hastanede görevli olan pratisyen doktorların aylık 5500lira maaş aldıkları öğrenilirken, pratisyenlere döner sermayeden bir kuruş pay verilmediği de öğrenildi. Pratisyen doktorlar bir kuruş pay almazken ve iflas etmiş hastane borç batağındayken, rektörün döner sermayeden her ay 60 bin lira gelir alıyor olması personeli, doktorları çılgına çeviriyor. Ayrıca olayı duyan vatandaşlar ise bu durumu çok büyük şekilde ayıplayarak; “Hükümet bu adaletsizliğe neden son vermiyor” demekten kendini alamıyor.

Bilindiği gibi rektörle ilgili geçen ay Trabzon yerel basınında birçok iddia daha gündeme gelmişti. Rektör Baykal’ın, kendi ailesinden tam 4 kişiye üniversitede üst düzey görev verdiği ileri sürülmüştü.