Türkiye şampiyonası öncesinde düzenlenen il seçmesinde yıldızlar kategorisinde yarışan Bedirhan Yavuz (16) ile Efe Mert Çoruhoğlu (15) altın madalya, Kalbinur Çimşit (14) ise gümüş madalya kazandı. Her üç sporcu da 6-13 Temmuz tarihleri arasında Mardin’de düzenlenecek olan Türkiye Kickboks Şampiyonası’na katılacak.

“ŞAMPİYONLUK BEKLİYORUZ”

Ortahisar Belediyesi Spor İşleri Müdürü Selçuk Aydın, hem bireysel sporlarda hem de takım sporlarında sporcuları desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Kickboks il seçmelerinde altın ve gümüş madalya kazanan sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Umarım Türkiye Şampiyonası’nda da aynı başarıyı gösterirler ve şehrimize madalya ile dönerler. Kondisyon, moral ve motivasyon anlamında hepsi çok iyiler. Kendilerinden şampiyonluk bekliyoruz.” dedi.

"SPORUN BÜTÜN ÇEŞİTLERİNİ DESTEKLİYORUZ”

Spor şehri Trabzon’da sporun her çeşidine destek verdiklerini belirten Selçuk Aydın, “Çocuklarımızın yaz tatillerini sportif faaliyetlerle geçirmesi için bütün imkânlarımızı zorluyoruz. Spor altyapımız ne kadar güçlü olursa o kadar çok başarılı sporcu yetiştirmiş oluruz. Spora yetenekli gençlerimizi spor okullarımıza katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.