1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karaman: Özgüven maçıydı!
Karaman: Özgüven maçıydı!

Karaman: Özgüven maçıydı!

Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman Krasnodar maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

A+A-

Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman 3-1 kaybedilen Krasnodar maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Karaman "Grubumuzda zor müsabaka oynadık. Tabi daha önce ki basın toplantısında da ifade etmiştik. Kendi içimizde birçok zorluğu yaşıyoruz diye. Genç takımdan aldığımız oyuncular dahil olmak üzere kullanma imkanı veremediğimiz oyuncuları kullandık sahada. Evet maç kaybettik ama en azından geleceğe bakma anlamında bu genç kardeşlerimizin uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet etme noktası içinde özgüven maçı olarak değerlendirebiliriz. Yediğimiz ilk gole kadar saha içinde doğru duruş yapmaya çalışan takım vardı.

Bu dönem içinde pozisyon bulduk gol de yapabilirdik. Çok sözü uzatmanın manası yok. İyi rakibe karşı oynadık. Biz kendi adımıza görev verdiğimiz oyunculardan görmek istediğimiz performansa yakının gördük. Zaman zaman hata yaptılar ama yine söylemiştik. Hatayı bizim olduğumuz ortam içinde yapmaları temel esas. Onlara kızmayacağız. Saracağız sarmalayacağız ama eksiklerini çalıştırmaya devam ettireceğiz. Uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet ettirmeye gayret göstereceğiz.

Rakibimizi tebrik ediyorum. Onlarla müsabaka oynadılar. Biz genç oyunculara daha fazla forma şansı verdik. Bazen zorunluluk bizi o noktaya ittik. Dar kadro ile mücadele ediyoruz. Elbette ki her müsabakaya kendi içinde hangi oyuncuyu kullanırsak kullanalım. Futbol doğrularını yapmaya çalışıyoruz. O müsabakalarda futbol doğrularını yapmaya çalıştığımız mücadeleler olacak.  En iyi şekilde hazırlanıp, en iyi sonucu almaya gayret göstereceğiz. Tabi ki dışarda bıraktığımız sakat oyuncular var. Kaç tanesinin döneceğini kestirmek çok güç. Onların da katılımı olursa, hem Türkiye liginde, hem Avrupa Kupasında, hem de Türkiye Kupası başlayacak yakın zamanda. Bütün bunların tamamında en iyi sonucu almaya çalışacağız.” İfadelerini kullandı.