1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Karadeniz ülkeleri işbirliği kuracak!
Karadeniz ülkeleri işbirliği kuracak!

Karadeniz ülkeleri işbirliği kuracak!

Karadeniz Havzası'nda arıcılık ve arıcılığa bağlantılı sektörlerde ticaret ve modernizasyonun arttırılması amacıyla bir proje başlatıldı. 

A+A-

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Karadeniz havzasında sınır ötesi işbirliği programı kapsamında ajanslarının da proje ortağı olarak yer aldığı ‘Karadeniz Havzasında Arıcılık ve Arıcılığa Bağlantılı Sektörlerde Ticaret ve Modernizasyonun Artırılması Projesi’nin uygulanmaya başladığını söyledi. 

Projenin toplam bütçesinin 758 bin 303 Avro olduğunu belirten Adıyaman “Projede ajansımız 158 bin 486 Avro’luk bir bütçe kullanarak 24 ay Arıcılık ve bağlantılı sektörlerde Doğu Karadeniz Bölgesi’nden sektörel paydaşların rekabet gücünü artırmaya yönelik çalışmalar yürütecektir. Karadeniz Havzası’ndan beş farklı ülkeden kurumlar işbirliğinde yürütülecek olan bu projenin lider ortağı ‘Galati Tehnopol Association’ (Romanya) olacak, Bulgaristan, Moldova ve Ukrayna’nın yanı sıra Türkiye’den de Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı proje ortağı olarak yer alacaktır” dedi.