1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Jürgen Klopp ve Ümit Özat’ın ‘oruç’ hakkında görüşü!
Jürgen Klopp ve Ümit Özat’ın ‘oruç’ hakkında görüşü!

Jürgen Klopp ve Ümit Özat’ın ‘oruç’ hakkında görüşü!

Dünyanın en iyileri arasındaki Alman teknik adam Jürgen Klopp ile Türk teknik adam Ümit Özat’ın ‘oruç’ konusundaki görüşleri, gündem oldu.

A+A-

Adana Demirspor teknik direktörü Ümit Özat’ın, geçtiğimiz  günlerde yaptığı açıklamada, oruç tutan oyuncusu Pote’nin performansını eleştirerek; “Pote ile konuştum. Oruç tutması, performansını düşürüyor. Oruç’un telafisi  var ama futbolun yok”  şeklindeki sözleri gündeme oturmuştu. Futbolcuların oruç tutması ile ilgili görüşleri sorulan bir diğer teknik adam ise dünyaca ünlü Alman teknik adam Jürgen Klopp!  Liverpool takımının teknik direktörlüğünü yapan ve dünyanın en iyi teknik adamları arasında gösterilen Jürgen Klopp, bu konuda sorulan bir soruya; “ Salah ve Mane gibi Müslüman oyuncularımın  oruç tutmaları ile ilgili hiçbir şikayetim yok. Dini inançlarına büyük saygım var. Onlar benim için harika iki isim. Unutulmasın ki,  dünyada futboldan çok daha önemli değerler vardır”  dedi.

 Jürgen Kloop’un bu açıklaması takdirle karşılanırken, Liverpool teknik direktörünün bu sözleri  yeniden tartışmaların başlamasına sebebiyet verdi.