1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Jose Sosa takımda kalıyor!
Jose Sosa takımda kalıyor!

Jose Sosa takımda kalıyor!

Trabzonspor'un kaptanı Jose Sosa takımda kalma kararı aldı.

A+A-

Trabzonspor'un 33 yaşındaki yıldızı Jose Sosa, Bordo-Mavili takımda devam etmek istiyor. Karadeniz ekibine geldiği ilk günler uzun zaman boyunca bir otel odasında kalan Arjantinli yıldız yaşadığı mental sorunlar nedeniyle kendisini futbola vermekte zorlanmıştı.

Ailesi ve özellikle eşi ile zor zamanlar geçiren Jose Sosa, Ünal Karaman'ın gelmesiyle bir başka havaya büründü. Trabzonspor'da kaptanlık görevini üstlenen Arjantinli yıldızı, takımdaki futbolcular ağabey olarak görmeye başladı. Tecrübesi ve tekniğiyle genç oyunculara deneyim aşılayan Kaptan Sosa, Bordo-Mavili takımın vazgeçilmezlerinden oldu. 

Geçtiğimiz günlerde Arjantin basınında Sosa'nın ülkesine döneceği şeklinde bir takım haberler çıkmıştı. Jose Sosa ise bu haberleri yalanladı ve Trabzonspor'da sözleşmesinin bitmesine kalan son bir senede de hem Avrupa kupaları hem de lig için takımıyla birlikte savaşacağını açıkladı. Arjantinli futbolcu aynı zamanda maaşında indirime de gitti. Kaptan'ın, Trabzonspor'da bir yıl daha kalacağı belirtilirken, Jose Sosa ilerleyen günlerde yönetimle masaya oturacak.