1. WEB TV

  2. SPOR

  3. İzlanda'da yaşananları Trabzonspor-Fenerbahçe maçına benzetti

İzlanda'da yaşananları Trabzonspor-Fenerbahçe maçına benzetti

TRT Spor muhabiri Serkan Saydam İzlanda'da milli takıma yapılanların Trabzonspor maçında Fenerbahçe'ye yapıldığında ima etti. Sonrasında özür diledi.

A Milli Takımımızın İzlanda ile karşılaşacağı maç öncesi dün gece ülkeye gitmesiyle skandal olaylar yaşandı. Futbolcularımız havalimanında hesapta olmayan uygulamalara tabi tutularak saatlerce bekletildi. Adeta skandalın yaşandığı olayda milli futbolcu Emre Belözoğlu’na İzlandalı bir taraftar tarafından uzatılan tuvalet fırçası da rezaletin boyutunu artırdı.

Türk spor camiası yaşanan olayları kınarken, milli takıma yapılanlar karşısında birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

TRT Spor’da ise ülke spor camiasının birliğini zedeleyecek türden bir olay yaşandı. TRT Spor muhabiri Serkan Saydam, Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Serkan Reçber’e İzlanda olayları hakkında mikrofon uzatırken, bir skandala da kendisi imza attı.

Reçber’e soru yönelten TRT Spor muhabiri Serkan Saydam İzlanda’da milli takıma yapılanları, geçmiş dönemlerde Fenerbahçe Trabzonspor maçında yaşananlara benzetti. Saydam, şaşkınlık yaratan ifadelerinde şunları söyledi:

“Sen de futbol oynadın. Bazen böyle gerginlikler yaşadın. Özellikle de Fenerbahçe’de oynarken Trabzonspor maçları vardı buna benzerdi belki de. Kıyaslayamayız tabi ki ama… Nasıl etkiler sizce?”

Bu görüntünün sosyal medyada yayılmasının ardından Trabzonsporlu taraftarlar duruma tepki gösterdi. Bordo mavili taraftarların yoğun tepkisine maruz kalan muhabir, yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade ederek özür diledi. İşte Saydam’ın o açıklaması:

10 Haziran 2019 Pazartesi 19:12
Benzer Videolar