1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti’den Ak Partili Dilekoğlu’na zehir zemberek sözler!
İYİ Parti’den Ak Partili Dilekoğlu’na zehir zemberek sözler!

İYİ Parti’den Ak Partili Dilekoğlu’na zehir zemberek sözler!

İYİ Parti İl başkanı Azmi Kuvvetli’yi eleştiren Ak Parti İl başkan Yardımcısı Hasan Dilekoğlu’na, İYİ Parti başkan yardımcısı Beytullah Kudu ağır ifadelerle cevap verdi.

A+A-

61trabzonhaber- İYİ Parti Trabzon İl Başkan yardımcısı Beytullah Kudu, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan Dilekoğlu’nun, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’ye dönük yaptığı eleştirilere çok sert ifadelerle cevap verdi. İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Beytullah Kudu, Ak Parti il başkan yardımcısı Hasan Dilekoğlu’na yönelik basın açıklamasında; “ Milletimiz bilmeli ki ; destursuz,düstursuz ancak, ayıp örtme, aklanma, bir yerlere yaranma, yedek bırakılmaktan sıkılma, can havliyle sahaya atılma ve son çırpınışlar olarak, sahiplerinin sesi olmaya çalışanlar, bizi asla ilkesiz siyaset zeminine çekemeyeceklerdir” dedi. Hasan Dilekoğlu’na bir çok soru yöneltilen açıklamada il başkan yardımcısı Beytullah Kudu şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı'nın, bir belediye başkanının peşinde il il gezmesini anlayan, aklı alan Ak Parti İl Başkanvekili Hasan Dilekoğlu ,Bakana bir vatandaşın gösterdiği tepki üzerinden, hem partimizi hem de İl Başkanımız Sayın Azmi Kuvvetli'yi hedef alan açıklamalar yapmıştır.

Açıklamada millet adına bir fayda, insan adına bir mantık ve lisan adına bir tutarlılık aradık. Tatmin olacağımız bir kelam, bir selam bulamasak da, kamuoyuna olan itibarımızdan, kamuoyundaki intibamızdan dolayı cevap vermek durumundayız.

Milletimiz bilmeli ki ; destursuz,düstursuz ancak ayıp örtme, aklanma, bir yerlere yaranma, yedek bırakılmaktan sıkılma, can havliyle sahaya atılma ve son çırpınışlar olarak sahiplerinin sesi olmaya çalışanlar bizi asla ilkesiz siyaset zeminine çekemeyeceklerdir!

İYİ PARTİ olarak kesinlikle yeni bir siyaset düzlemi getireceğiz, duruşumuzu muhafaza edeceğiz.

Açıklama yapan Sayın Dilekoğlu'na sormak isteriz;

Dün Fetöcülükle itham ettiğiniz Bülent Arınç saraya taşınınca sesiniz çıkabildi mi?

Memleketine gelen Millet İttifakı'nın adayını eleştirdiniz! Peki sizin adayınızın eline tutuşturulan kağıttan, Diyarbakır’da Kürtçe açıklama yapmasını yorumlayabildiniz mi?

Adıyamanlı olan Esenler Belediye Başkanına sessizliğinizi anladık! Ancak Rizeli olan TOBB Başkan yardımcısı Kopuz'un, ‘Pontus’ benzetmesine sessiz kalmanızı siz anlayabiliyor musunuz?

Partinizin Öcalan ile tekrar mektuplaşma sürecini başlatmasını ve bu mektuplarla HDP seçmenini sizin lehinize hareket ettirme uğraşını görebildiniz mi?

Bir eğitimci olarak, İYİ PARTİ'ye ‘İP’ demekteki kelime oyununuzu görmezden gelebiliriz! Ancak biz iyilik kervanını yürütürken, kimlerin ne dediğini, bize nasıl hitap ettiklerini umursamazdan geliyoruz.

Milletin derdi geçim! Milletimizin derdi, Ordumuza yapılan operasyonlar! Eğitim sistemsizliği! İtibar kaybettirdiğiniz ülkemiz, satılan fabrikalar, biten üretim!

Ancak milletimiz müsterih olsun. Bu vatan sahipsiz değil.

Biz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek, ülkeyi yeniden ayağa kaldıracak kadrolarla iktidara geliyoruz.

Her geçen gün daha çok insanın umudu olmaya, daha çok vatandaşımızın güvenini kazanmaya devam ediyoruz.

Atılan iftiralar konusunda savunma yapmayı bile zül görüyoruz. Zaruretimiz, her geçen gün artan yıkıma dur demektir! Gelin, ülke adına ve millet adına ne yapabilirizi konuşalım.

Her partide ülkenin yeniden inşasına katkı sunacak iyi insanların var olduğuna inanıyoruz. Millet ve memleket derdi olan, her partideki bu iyi insanların buluşma noktası olmaya, millete fayda sağlayacak her bireyle istişare yapmaya ve birlikte güçlü bir TÜRKİYE yaratmaya varız. Bunun mücadelesindeyiz.

Milletimiz bunu görüyor ve muteber kimliği olmayan kişilerin itibarsızlaştırma operasyonlarına, gülüp geçiyor.

Tekrar söylüyorum. İYİ PARTİ; ülkesi için fikri, korkusu, gayreti olan bütün iyi insanların buluşma noktasıdır”