1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti Trabzon'dan hem suç duyurusu hem de istifa çağrısı!
İYİ Parti Trabzon'dan hem suç duyurusu hem de istifa çağrısı!

İYİ Parti Trabzon'dan hem suç duyurusu hem de istifa çağrısı!

19 Mayıs ve 19 Mayıs'ı kutlayanlara hakaret eden Trabzonlu doktor hakkında İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından suç duyurusunda bulunuldu. 

A+A-

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı, Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği mevcut Başkanı Dr. Ahmet Zengin' in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili paylaşımı dolayısıyla suç duyurusunda bulundu. 

Dr. Zengin’i dernek başkanlığı ve doktorluk görevlerinden istifaya çağıran İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli; "Çaykara-Dernekpazarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ,kişisel sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımlarda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yaptığı,Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsiyetine alenen yapılan hakaret,sarfedilen küfürler ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda düşmana karşı kahramanca mücadeleye ağır hakaret içeren,Türk milletini ayrıştırarak halkı kin ve düşmanlığa sevk ve tahrik suçundan Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına İYİ Parti İl Başkanlığı olarak suç duyurusunda bulunduk." dedi.

iyi-parti-trabzondan-hem-suc-duyurusu-hem-de-istifa-cagrisi.jpg