Trabzonspor'un anlaşmaya vardığı Gervinho, büyük eleştirilerin odağında kaldı. Peki, Gervinho için söylenenler ne derece doğru? İşte 33 yaşındaki futbolcunun gündeme geldiği bazı olaylar;

Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor! Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor!

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıkladığı, Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın da doğruladığı Gervinho'nun kısa süre içerisinde Bordo-Mavili ekibe imza atması bekleniyor.

Peki, Avrupa ve ulusal basında kariyeriyle büyük eleştirilere maruz kalan Gervinho için söylenenler ne derece doğru? İşte Gervinho'nun gündeme geldiği bazı olaylar;

Fransa'da iki kez polise yakalanan Gervinho, Lille polis ekiplerinin yaptığı denetimlerde sahte ehliyet bulundurma suçlamasıyla tutuklanmıştı. RMC Sport, Gervinho'nun bir de kazaya karıştığını ileri sürmüştü. 

Gervinho daha sonra El Cezire ile yaptığı transfer görüşmeleriyle gündeme geldi. Yıldız golcü; helikopter, özel plaj, sınırsız bilet gibi isteklerin yanı sıra tüm ailesine hizmetçi tutulması ve ailesinin konaklama maliyetlerinin karşılanması gibi talepleriyle tepki çekmiş; transfer gerçekleşmemişti. 

27 Mayıs 1987 doğumlu futbolcu, Trabzonspor'a imza atacağı sıralarda 34 yaşına girmiş olacak.