1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İngiltere basını duyurdu! Abdülkadir Liverpool'da
İngiltere basını duyurdu! Abdülkadir Liverpool'da

İngiltere basını duyurdu! Abdülkadir Liverpool'da

İngiltere'de yayın yapan Anfield HQ gazetesi, Trabzonspor ve Liverpool'un Abdülkadir Ömür transferi için 18 milyon sterline anlaştıklarını duyurdu.

A+A-

61trabzonhaber- Spor Servisi- İngiltere merkezli Anfield HQ adlı gazetede yer alan habere göre; Trabzonspor, İngiltere'nin Liverpool Kulübü ile Abdülkadir Ömür transferi için el sıkıştı. 

İngiliz basınında geniş yankı uyandıran haberde; Liverpool'un potansiyel bir yaz transferinden önce Abdülkadir Ömür'ü renklerine bağlamak istediği ve Trabzonspor ile bu konuda büyük ölçüde anlaşıldığı yazıldı. 19 yaşındaki Abdülkadir Ömür'den övgüyle bahseden İngiliz basını, genç futbolcunun 4 golü ve 9 asisti ile Avrupa Kulüplerinin de dikkatini çektiğini kaleme aldı.

222222-001.png

Liverpool'un Abdülkadir Ömür için 18 milyon sterlin transfer bedeli önerdiği, Trabzonspor'un ise 20 milyon euro ve sonraki transferden yüzde 15 pay istediği fakat iki kulübün pürüzleri gidermek üzere olduğu da haberde yer aldı.

Ahmet Ağaoğlu'nun " Bugün Manchester United ve Lille, Yusuf ile Abdülkadir'i izlemeye geldi" sözlerini okuyucuları ile paylaşan Anfield HQ yayınladığı habere; "Liverpool verdiği teklif ile Abdülkadir Ömür transferinde ilk sırada" notunu düştü.

61trabzonhaber olarak ara transfer döneminde, Trabzonspor ve Liverpool'un Abdülkadir Ömür transferi için 25 milyon euro civarında bir bonservis bedeli ile protokol anlaşması yapıldığını duyurmuştuk. İngiliz basınında yer alan 20 milyon sterlin transfer bedeli ise yaklaşık 23.20 milyon euroya tekabül ediyor. 

Ayrıca Abdülkadir Ömür için Liverpool'dan daha yüksek bir teklif getiren kulüp olması durumunda Trabzonspor ile Liverpool arasındaki prensip anlaşmasının geçersiz olacağı bildirildi.