Ülkemizin kuzeyinde esen rüzgârlar devam ediyor. Karadeniz topraklarını karış karış gezen TEKNOFEST’in şimdiki durağı Trabzon. 5-7 Ağustos tarihleri arasında Trabzon Medical Park Stadyumu'nda gerçekleşecek etkinlik T3 Vakfı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Baykar, Cezeri, Tusaş, Aselsan, Tübitak, Tübitak Mam, Sanko Holding ve Beyazay Derneği yürütücülüğünde gerçekleşecek.

TEKNOFEST Karadeniz’in Trabzon ayağında Ulaşımda Yapay Zekâ, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Çevre ve Enerji Teknolojileri, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba, Biyoteknoloji İnovasyon ve Helikopter Tasarım Yarışmaları olmak üzere toplamda 7 yarışma düzenleniyor. Trabzon'da gerçekleşecek yarışmalara toplamda 27.079 takım başvurusu alınırken 427 finalist takım ve 2033 finalist yarışmacı bulunuyor.

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Trabzon Silah Sanayii, Emniyet Müdürlüğü, Trabzon Naci Orhan Bilgisayar Bilimleri ve Tasarım Merkezi, Trabzon Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi ve Teknar Teknoloji Ulaşım Sistemleri olmak üzere yerel kurumların aktivite ve etkinlikleri de Trabzon’da gerçekleşecek festivale renk katacak.

 Teknofest’in başlaması ile birlikte Karadeniz semalarını süsleyen hava gösterileri, mobil bilim merkezi, deprem simülasyon tırı, müze tırı, konserler, bilim atölyeleri ve bilim şovları da Trabzonlulara unutulmaz anlar yaşatacak. 

TEKNOFEST Samsun için yolumuz azaldı…

2018 yılından bu yana devam eden ve bu sene 5'incisi düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, ülkemizin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 101 kurumla birlikte büyümeye, gücüne güç katmaya devam ediyor. 

Karadeniz topraklarını gezen, Karadenizlilerin büyük coşkusu ile karşılaşan TEKNOFEST, 40 farklı teknoloji yarışmasının sunumları, birbirinden heyecanlı hava gösterileri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, Bilim Türkiye atölyeleri, fuar etkinlik alanları ve çeşitli aktivitelerle 30 Ağustos - 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yine yüz binler ile buluşacak.

Trabzon Akış Programı

 

5 Ağustos 2022 Cuma

 

 

6 Ağustos 2022 Cumartesi

 

 

       7 Ağustos 2022 Pazar

09:00 -18:00

09:00 -18:00

        09:00 -18:00

- Açılış

- Teknoloji Yarışmaları

- Simülasyon Deneyim   

   Alanları

- Türk Yıldızları Gösteri Uçuşu

- Dikey Rüzgâr Tüneli

- Sahne Senin Konserleri

- Bilim Türkiye Atölyeleri

- Bilim Türkiye Bilim Şovları

- Teknoloji Yarışmaları

- Simülasyon Deneyim

   Alanları

- Solo Türk Gösteri Uçuşu

- Dikey Rüzgâr Tüneli

- Sahne Senin Konserleri

- Bilim Türkiye Atölyeleri

- Bilim Türkiye Bilim Şovları

        - Teknoloji Yarışmaları

        - Simülasyon Deneyim  

           Alanları

        - Dikey Rüzgâr Tüneli 

        - Sahne Senin Konserleri      

       - Bilim Türkiye Atölyeleri

       - Bilim Türkiye Bilim  

          Şovları

–      Kapanış

WhatsApp Image 2022-08-03 at 14.29.19