Bordo mavililerin Avrupa Ligindeki ilk maçını Fanatik’teki köşe yazısında değerlendiren Hakan Can: ‘’ Avcı’nın temel prensiplerinden biri hücum ederken savunma güvenliğini bırakmamaktır. Oysa, Vitor Hugo ile oynamak adeta gole davetiye çıkarmak demek... Antalyaspor maçında da berbattı... Hem Denswil hem de Vitor çok formsuz ve yavaşlar... İki formsuz savunmacıyla oynamanın cezasını kolay kesti Ferencvaros... İlk golleri mükemmeldi. Ancak, ikinci gol Gbamin’in orta sahada 3 rakibin arasından çıkmaya çalışmasıyla, 3. gol Vitor’un yaptırdığı penaltıdan geldi. Abdullah Avcı’nın oyuncu değişiklikleri topa sahip olmak ve hücum zenginliği yaratmak içindi ama dönen topları kazanamayan takım, her uzun topta 50-60 metre geri koşmak zorunda kaldı.

Savunma tel tel dökülürken puan almanın yolu, öndeki oyuncuların verimliliğinden geçiyordu. Yakaladık ama çok kaçırdık. Maxi Gomez, Bakasetas’ın nefis bir pasında kariyerine yakışmayan bir gol kaçırdı. Yayın oradan bir vuruşunu kaleci nefis kurtardı. Üçüncüsünde nefis bir gol attı. 2. golde Umut’a verdiği pas ve Umut’un vuruşu şahaneydi. Abdülkadir Ömür sahada “lütfen” oynar gibi... Kalitesine yakışır oynamazsa kulübeden çok maç izler. Trezeguet de adeta keçi boynuzu gibi. Bir dirhem bal için bir çuval çiğnemek gerek. Nerede o eski Trezeguet! Taha 2 önemli kurtarışıyla takımı oyunda tuttu... Larsen her şeyini sahada bıraktı. Bartra olmasa durum felaketti.

Böyle mağlubiyetlerde insanın canı acıyor ama enseyi de karartmamak gerek... Savunma arızalarını çözecek Trabzonspor her kulvarda iddialı olacaktır.’’ İfadelerini kullandı!