Vatandaşların sorun ve taleplerini tek tek not aldıran Genç, başkan yardımcıları Fatih Göktaş ile Coşkun Şahin’e dile getirilen konuların ivedilikle çözüme kavuşturulması için talimat verdi. Genç, mahallelerde karşılaştığı çocuklarla sohbet ederek, oyuncak hediye etti. Mahallelerde yer alan esnaf, bakkal, çay ocağı, dükkân, fırın ve toptancıları da ziyaret eden Genç, belediyenin hizmetleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

“HİÇBİR MAHALLEMİZİ İHMAL ETMEDİK”

Kırsal mahallelerde başta ulaşım olmak üzere altyapı sorunlarının çözümü için ciddi bir yatırım yaptıklarına vurgu yapan Genç, “Ortahisar ilçemizdeki 87 mahallemizin tamamında hizmet ve proje üretiyoruz. Merkezden uzakta bazı mahallelerimiz bugüne kadar hizmet ve projelerden yeterince istifade edememişti. Bu mahallelerimizi diğer mahallelerimizle aynı seviyeye getirmek için bir nevi pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Özellikle ulaşım ve yol sorunlarını bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz.  Asfaltlama yaparken; istinat duvarı, sanat yapıları, direnaj ve yağmur suyu kanallarını hiçbir şekilde ihmal etmiyoruz. Yapılan yatırımlar neticesinde kırsal mahalle yollarımızın yüzde 95’ini standartlara uygun hale getirdik. Geriye kalan kısımları da inşallah, görev süremizin sonuna kadar daha nitelikli hale getireceğiz. Bazı mahallelerimizde nüfus yoğunluğu fazla olduğu için buralarda daha fazla proje üretiyoruz. Diğer yandan çeşitli nedenlerden dolayı ihmal edilmiş mahallelerimiz de var. Bunları da diğer mahallelerimizle eşit duruma getirmek en azından mevcut sorunlarını çözmek için bu mahallelerimize de ağırlık veriyoruz. Bu anlamda hiçbir mahallemizi ihmal etmedik, bütün mahallelerimize dokunduk.” dedi.

thumbnail_Mahalle (5)

“ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

Kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığa dayalı üretime destek olmak için yol sorunlarını bütünüyle çözmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Genç, “Göreve geldiğimiz günden beri kırsal mahallelerin yol sorunlarını çözmek için belediye kaynaklarının önemli bir kısmını bu mahallelerimizde kullandık. Şu anda da merkez mahallelerimizde olduğu gibi kırsal mahallelerimizin ulaşımını daha güvenli ve konforlu hale getirmek için belediye ekiplerimiz çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelerimizde vatandaşlarımızın üretim gücüne bir nebze de olsa katkı sunmak ve ulaşım kalitesini artırmak için büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Bu şekilde vatandaşlarımız çay, fındık ve diğer hayvansal gıdaları güvenli, hızlı bir şekilde pazarlara ve alıcılara ulaştırabiliyorlar. Ortahisar ilçemizde açılan çok sayıda pazarda satılan ürünler kırsal mahallelerimizden geliyor.” diye konuştu.

thumbnail_Mahalle (4)