1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbolcuları dolandıranlar yakalandı
Futbolcuları dolandıranlar yakalandı

Futbolcuları dolandıranlar yakalandı

Bazı futbolcular dolandırıldıklarını iddia ederek savcılığa başvurdu. Yürütülen çalışmalar neticesinde dolandırıcılar yakalandı.

A+A-

Trabzonsporlu Rodallega geçtiğimiz günlerde hakkında icra takibi başlatılmak suretiyle dolandırılmıştı. Bu durumu yaşayan başka futbolcular da bulunurken, dolandırıcılar tarafından paraları alınmaya çalışılan futbolcular soluğu savcılıkta aldı.

Bazı futbolcular haklarında icra takibi başlatılarak mağdur edildiklerini beyan ederek savcılığa başvurdu. Futbolcuların şikayeti üzerine savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Futbolcuları ilamsız icra takibiyle dolandırmaya çalışan İskender Çam, Değer Okşar ve Fatih İlek adlı şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin nitelikli dolandırıcılık suçundan 15'er yıla kadar hapsi isteniyor.

Soruşturma kapsamında Trabzonsporlu Hugo Rodallega Martinez'e Değer Okşar'ın başlattığı icra takibinin ardından Fatih İlek'in de 350 bin euro değerinde icra takibi başlattığı, gönderilen tebligatın ise usulsüz olarak memur tarafından tebliğ yapıldığı ortaya çıktı. Sonrasında futbolcunun banka hesaplarına haciz konuldu ve 2 buçuk milyon euronun haczedildiği tespit edildi.