1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fransa’dan FIFA’ya talep: TFF’ye ceza verilsin!
Fransa’dan FIFA’ya talep: TFF’ye ceza verilsin!

Fransa’dan FIFA’ya talep: TFF’ye ceza verilsin!

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Fransa’yı 2-0 mağlup ettiği maçın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron milli marşlarının ıslıklandığını belirterek tepki gösterdi.

A+A-

Türkiye A Milli Futbol Takımı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 3. hafta maçında Fransa’yı 2-0 mağlup etti. Maçın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron milli marşlarının maç öncesi ıslıklandığını belirterek duruma tepki gösteren bir açıklama yaptı.

Macron, "Türkiye maçında milli marşımızın ıslıklanması kabul edilemez" ifadesini kullanırken, Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı ve "Başkan, marşın ıslıklandığı sırada çok rahatsız oldu ve bunu kabul edilemez buldu. Federasyon başkanı Noel Le Graet'e de tavsiyelerde bulundu" denildi.

Konu hakkında bir tepki de Fransa'nın aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le Pen de’den geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan parti lideri, "Ulusal bir marşı ıslıklamak utanç verici. Bu bir hakaret ve adil oyunun değerlerinin zıttı. FIFA'nın, bu gece Türk halkının saygısızlığı nedeniyle Türk futbol Federasyonu'na ceza vermesi gerekiyor" dedi.