Bordo mavililerin Adana Demirspor’a kaybettiği maçı Fanatik’teki köşe yazısında değerlendiren Hakan Can:

‘’ Futbol laubaliliği kaldırmaz. Adana Demirspor 2-1 öndeyken rakibini geçmiş golle burun burunayken gol atmayı düşünmeyip, penaltı almaya çalışan Yusuf Sarı'nın verilmiş sadakası varmış. Samet'e dua etsin. Üstelik bir de ilk yarıda yumruk yemiş gibi kendini yere atışı vardı ki; bu iki pozisyon güvenilirliği açısından ciddi bir problem. Adana Demirspor, Ferencvaros'un sonuç almasını sağlayan taktikle, sprinterlerini yüzde 100'le Trabzon defansının arkasına koşturarak başladı.

Daha ilk dakikada penaltı kazanabilirlerdi, hakem takdir hakkını Trabzonspor için kullandı ki, bence doğruydu. Sonra Rodrigues'in nefis frikik golünü seyrettik. Elbette Rodrigues'in hakkını teslim ediyoruz ama Uğurcan baraj kurdurmayıp meydan okuyorsa, o şutu kurtarmalıydı. Orta sahada üstünlüğü eline alamayan, sağdaki Trezeguet ile hiç etkili olamayan Trabzonspor, Maxi Gomez'in ustalığıyla aldığı penaltıyla beraberliği yakaladı.

Avcı'nın ikinci yarının başındaki Hamsik ve Abdülkadir Ömür hamleleri orta sahadaki üstünlüğü ele almak içindi... Oyun dengelendi ama kırılma anında şans Adana Demir'in yüzüne güldü. Trezeguet, Ertaç'ın ciddiyetsizliğini golle cezalandırabilirdi, Ertaç hatasını kapattı. Defans arkasına atılan pozisyonda misafir takım gole ulaşacaktı ki; Ertaç çıkıp kesti, dönen topta Ndiaye nefis bir kontratak golü attı.Nefes kesen maçtaNaci Ünüvar'ın topuğuyla verdiği pası nefis sonlandıran Umut beraberliği sağladı. Ama son sözü Samet söyledi. Trabzon için sarsıcı bir mağlubiyet oldu. Ama geriden gelmek bazen güçlü tutar.Ndiaye tartışmasız şekilde maçın oyuncusuydu.’’ İfadelerini kullandı.