Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da "İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye" programı kapsamında gençlerle bir araya geldi.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maçı Macron ile birlikte izlediğini hatırlatan bir genç, "Macron'u nasıl teselli ettiniz" diye sordu. Erdoğan ise "Arjantin iyi oynadı kazandı Macron, üzülme" dediğini ifade etti.

Erdoğan, "Penaltılarda Arjantin gerçekten muhteşemdi fakat Messi o yaşına rağmen... Yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor, yaş 23, Messi 34 ve her iki tarafı çevirmede Messi'nin tecrübesi ağırlığını koydu. Arjantin'de böylece 30 yıldan sonra Dünya Kupası'nı almış oldu. Hayırlı olsun diyeceğiz, darısı başımıza." değerlendirmesinde bulundu.

Messi ve Ronaldo'yu karşılaştırması istenen Erdoğan, iki futbolcuyu kıyaslayamayacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde gündemden düşmeyen Cristiano Ronaldo'nun transferi hakkında da konuştu. Erdoğan, ''Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor. Filistin davasına sahip çıkan birisidir Ronaldo. Şimdi artık gelecekle ilgili Mbappe, gelecekte o var." dedi.

Mili takıma Trabzonspor’dan 2 futbolcu! Mili takıma Trabzonspor’dan 2 futbolcu!