1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Fetullah Gülen’in akrabaları hakkında karar verildi
Fetullah Gülen’in akrabaları hakkında karar verildi

Fetullah Gülen’in akrabaları hakkında karar verildi

Fetullah Gülen’in akrabaları Trabzon’da yargılanıyordu ve haklarında karar verildi.

A+A-

FETÖ/PDY soruşturmasının Trabzon’da süren bölümü için yargılamalara devam edildi. Fetullah Gülen’in akrabaları 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Arsin ilçesinin sözde mütevelli heyetine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında yargılanan 15 kişi hakkında karar açıklandı. Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuksuz sanıklar Haydar G., Yusuf G., Savaş S., Samih Y., Ahmet Ş., Salim B., Yaşar K. ile Abdülbasit Gülen, sanık avukatları ve yakınları katıldılar.

Tutuksuz yargılanan Recep Gülen Gebze’den, Ceyhun B. Adana’dan, Lütfettin E. Erzurum’dan, Recep A. ise Büyükçekeme’den Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBIS) üzerinden duruşma salonuna bağlandılar. Tutuksuz yargılanan Barış G., Selim D. ve İsa Ç. ise duruşmada yer almadılar.

Son sözleri sorulan sanıklar, savunmalarının ardından beraatlerini talep ettiler. Duruşmaya verilen aranın ardından, aralarında Fetullah Gülen’in akrabaları Abdülbasit Gülen ve Recep Gülen’in de bulunduğu Haydar G., Savaş S., Ceyhun B., Samih Y., Ahmet Ş., Salim B., Yusuf G., Barış G. ve Selim D. hakkında terör örgütü üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Tutuksuz sanıklar Yaşar K., İsa Ç., Recep A. ve Lütfettin E.’nin ise beraatine karar verdi.