1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. FETÖ’nün Trabzon sözde il imamının eşinden şok çıkış
FETÖ’nün Trabzon sözde il imamının eşinden şok çıkış

FETÖ’nün Trabzon sözde il imamının eşinden şok çıkış

FETÖ’nün sözde Trabzon il imamının eşi mahkemede “Eşimden boşanmaya razıyım" dedi.

A+A-

Trabzon’da FETÖ davasından yargılanan Trabzon sözde il imamı Muhammet K.’nın eşi A.A.K., gerekirse kendisinden boşanacağını söyledi.

Trabzon’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Trabzon 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında A.A.K., tek suçunun FETÖ’nün sözde Trabzon il imamı Muhammet K. ile evli olmasının gerekçe gösterildiğini belirtti.

Savunmasında, bir suç işlemediğini belirten A.A.K., “Burada bulunmamın tek sebebi eşim Muhammet K.’dır. Eşim etkin pişmanlıktan yararlanmak istedi. Bu yüzden etrafımda kimse kalmadı, herkes iftiracı gözüyle bakıyor. Bu bir suçsa eşimden boşanmaya razıyım” diyerek şaşırtan bir çıkışta bulundu.

Duruşmaya ara vermeyen mahkeme başkanı, A.A.K.’nin adli kontrol şartının devamına, sanığa ve eşine ait By-Lock ip’leri ve bazı bilgiler üzerinde mukayese yapılması için dosyanın bilirkişiye tebliğine, sanığın eşi Muhammet K. tarafından kullanılan, S.U. adına kayıtlı 0539******241 numaralı hatta ait, 157107 ID No’lu By-Lock tespit değerlendirme tutanağının gönderilmesi için Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na müzekkere yazılmasına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.