1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Ferrero iftarda basınla buluştu
Ferrero iftarda basınla buluştu

Ferrero iftarda basınla buluştu

Ferrero Fındık Türkiye Genel Müdürü Bamsı Akın, Trabzon'da görev yapan basın mensupları ile iftarda buluştu.

A+A-

Ferrero Fındık, Trabzon'daki basın mensuplarını Zorlu Grand Otel'de düzenlediği iftar organizasyonunda ağırladı.

İftardan önce açıklamalarda bulunan Ferrero Fındık Türkiye Genel Müdürü Bamsı Akın "Sektörde değer zincirini daha kaliteli hale getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi" Akın, bunun için sektöre yatırım yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

Genel Müdür Bamsı Akın gençlerin fındıkta gelecek olduğuna inanmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Kendileri için gıda sektörünün sadece ürün kalitesi ve miktardan ibaret olmadığına vurgu yapan Akın, "Türk fındığı bizim için önemli. Fındıkta değer zincirini mükemmelleştirmek için sektöre yatırım yapmaya devam edeceğiz. Gıda sektörü sadece ürün kalitesi ve miktardan ibaret değil. Değer zincirinin iyi tarım, iyi üretim, etik değerleri ve çevre bilincini gözeten sosyal uygulamalarla bir bütün halinde değerlendirilmesi gerekiyor" dedi.

Fındık sektöründe iyi tarım uygulamaları ile kalite ve verim artışı yaşandığını dile getiren Bamsı Akın, "Uygulamalarımız üreticiler tarafından kabul görüyor ve yeni başvurular geliyor. Ferrero olarak bunları çok önemsiyoruz. Gıda sektörü sadece ürün kalitesi ve miktarından ibaret değil, sosyal uygulamalar da önceliklerimiz arasında. TOÇEV ile yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri ile gençlerin fındıkta gelecek olduğuna inanmalarını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor" ifadelerini kullandı.

2ce88cd4-d772-4132-9c6d-b9ef69f4dc78.jpg05c80ae9-5711-41cc-882b-c05139d986cb.jpg222.jpg