Trabzonspor’un kendi evinde bu akşam kritik maçta Avrupa Ligi H grubu lideri Ferencvaros’u konuk edeceği maç öncesi teknik direktör Cherchesov önemli açıklamalar yaptı!

Bu akşamki maç öncesinde değerlendirmelerde bulunan teknik direktör Cherchesov, kadrodaki eksiklikler ve kafileye katılan genç oyuncularla ilgili soruyu, “Yarın 6’ncı maçımızı oynuyoruz ve çok sıkı bir programdan sonra buradayız. Takımdaki eksiklikler her zaman olabilir, genç olsun ya da olmasın önemli olan alacağımız sonuçtur” şeklinde yanıtladı.

Trabzonspor karşısında sahaya çıkacak kadroyu kesinleştirmediğini belirten Cherchesov, “Yarın kimin forma alacağını göreceğiz. Henüz 11’imiz yok ama fark etmez. Kimin sarı kartı ya da sakatlığı varsa buna bakmadan kendi performansımıza bakıyoruz. Dün akşam oyunumuza baktık, incelemesini yaptık. Bugün de çalışacağız. Umarım iyi bir performans göstereceğiz. Trabzonspor’la kendi evimizde 10 kişi olarak oynadık ve iyi mücadele gösterdik. Şu an deplasmandayız, Trabzonspor kendi evinde ve çok motive olacak. Taktiğimizin ne olacağını belirleyeceğiz” diye konuştu.

Ferecvaros’un santrforu Ryan Mmaee ise “Zor bir oyun olacak, üzerimizde büyük baskı olacak biliyorum ama mutlaka kazanmalıyız. Bugün burada zor bir maç bekliyorum Daha önceki karşılaşmalarda olduğu gibi bu maçı da alabiliriz. 30 bin kişinin önünde oyun oynamak kolay değil ama mücadele edeceğiz. Daha önceki maçlarda gösterdiğimiz takım ruhunu performansımı yansıtacağız. Bir sonraki tura biletimizi aldık ama buna rağmen mücadele edeceğiz" açıklamasında bulundu.