Trabzonspor - Fenerbahçe derbisiyle Süper Lig'in 15. haftasında heyecan devam etti. Bordo Mavili ekibinin 3 puanı kazandığı maç sonrasında eski hakem Deniz Çoban, derbideki kritik kararları ve detaylı hakem performansını değerlendirdi. Öte yandan Çoban, karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler'i tek bir konuda sert bir dille eleştirdi.

İşte o açıklamalar:

Maçın hakemi Halil Umut Meler’in tecrübesini konuşturduğu bir maç oldu. Yerinde ve zamanında çaldığı düdükler ve çıkarttığı kartlarla maçın kontrolünü ilk dakikalardan itibaren eline aldı. Standardını maç boyu korudu. Belki göstermediği birkaç sarı karttan bahsedilebilir ama gösterilmeyen bu kartlar, maçın gidişatına etki edecek kartlar değildi. Maçta Meler açısından olumsuz gördüğüm tek husus, kendisine toplu halde yapılan itirazlara duyarsız kalmasıydı. Dünya Kupası için verilen arada, TFF başkanı bizzat bu itirazlara karşı katı tedbirler alınacağını ifade etmişti. Meler, TFF başkanının bu açıklamalarını dikkate almamış gibiydi.

Penaltıya gerek yok

Trabzonspor’un ilgilendiği futbolcu kıymete bindi! Trabzonspor’un ilgilendiği futbolcu kıymete bindi!

18: Trezeguet’in Samuel’e faulünde çıkan sarı kart doğruydu.

21: Gomez’in Serdar Aziz’in ayağına bastığı pozisyonda Meler doğru bir sarı kart çıkarttı. Ancak etrafını sararak şiddetli itiraz eden Trabzonsporlu oyunculara kart çıkartmadı.

38: Trabzonsporlular penaltı beklediler. Hem elle oynama hem de Serdar’ın rakibinefaul yaptığını düşündüler ancak pozisyonda penaltıyı gerektirecek bir ihlal yoktu.

41: Abdulkadir’in Crespo’ya faulünde Trabzonsporlu oyuncu sarı kart görmeliydi.

Meler haklıydı

42: Bakasetas’ın Batshuayi’yi ittiği için gördüğü sarı kart doğruydu. Batshuayi’ye çıkan sarı kartın isecezayı dengelemek için çıktığını düşünüyorum. Gösterilmemesini daha doğru bulurdum

45+8: Bartra ceza sahasında yerde kaldı ve penaltı bekledi. Serdar’ın rakibine penaltıyı gerektirecek bir müdahalesi yoktu. Bence devam kararı doğruydu.

55: Vitor Hugo’ya çıkan sarı kart doğruydu.

57: Daha önceden sarı kartı bulunan Crespo, Abdulkadir’e faulünde ikinci sarı kartı görerek atıldı. Meler bu karında haklıydı. Crespo net bir şekilde rakibinin ayağına kontrolsüz şekilde basmıştı. Crespo’nun gördüğü ilk sarı kart da doğruydu.

(Fanatik)