Bir dönem A Milli Takım'ı çalıştıran ve ikişer kez Fenerbahçe ile Trabzonspor'da görev yaparak Türkiye'nin önemli teknik adamlarından birisi olan Ersun Yanal'a sürpriz teklif... 2013-2014 sezonunda Fenerbahçe'nin başında Nisan ayında şampiyonluğa ulaşan tecrübeli hoca hem Sarı-Lacivertliler'in son zaferinin baş mimarı oldu hem de lig tarihine geçti.

En erken şampiyon olan hoca!

Süper Lig'de en erken garantilenen şampiyonluğun hocası olarak kayıtlara geçen başarılı isim son olarak Alanyaspor'u çalıştırmıştı. Akdeniz ekibinde sadece 6 maça çıkabilen Yanal'ın son macerası pek istediği gibi geçmemişti. 0.67'lik puan ortalamasıyla Turuncu-Yeşilliler'den ayrılan deneyimli hoca için flaş bir ekip devreye girdi.

Hedef yeniden şampiyonluk

İran Pro Ligi’nde şampiyonluğu Persepolis’e kaptıran ve sezonu 3. sırada tamamlayan İstiklal, tekrar şampiyon olmak için takımın başına ismi bilinen bir teknik adam getirmek istiyor. Haber Global'ın haberine göre; İran ekibinin kulüpte görmek istediği en önemli isim ise Ersun Yanal.

Süre istedi

Türkiye’de şampiyonluk yaşayan tecrübeli teknik adam İran’da da tanınıyor. İran kulübünün başkanı, Ersun Yanal’a resmi teklifini, uzaktan bağlantı üzerinden yaptıkları konuşmayla bizzat iletti. Teklif için teşekkür eden Ersun Yanal, düşünmek için süre istedi.