Trabzonspor Spor Toto Süper Lig’in 11. Haftasında kendi evinde konuk ettiği Sivasspor'u Hamsik’in tek golüyle 1-0 mağlup ettiği maç hakkında Fanatik’teki köşe yazısında Erman Özgür:

‘’ Trabzonspor topun kendisinde kalacağından emin olduğu Sivas maçına dizilişte yakın olmasalar bile Umut Gomez ikilisi ile başladı. Hamsik'in hemen her topla oynadığında rahatlattığı Trabzonspor'un oyun organizasyonu iyi gibi gözükse de pozisyona girme becerisi ve savunmaya geçişteki hızı eksik kaldı. Yayda yakaladığı pozisyonu gol yapan Hamsik klasını konuştururken, formsuzluğuna dur diyen Uğurcan, N'Jie ve Yatabare pozisyonlarına izin vermedi. Gole yakın oynayan taraf olan Sivas Sabia, Yatabare, N'Jie ve Erdoğan'la finalleri yapamasa da ilk yarıda etkili oldu. Abdullah Avcı 2. yarı ile birlikte topa hakim olmasına rağmen dikine oynama sorununu çözmek için Abdülkadir Ömür hamlesini 56'da yaptı. Sivasspor'un ilk yarıdaki temposu düşünce Rıza Çalımbay da en güçlü hamlesi Gradel ve Keita ile oyuna dokundu. Özellikle bu hamlelerin en dikkat çekici getirisi topun kontrolünün Sivas'a geçmesi oldu. Ancak pozisyon zenginliği 2 takım adına da ilk yarıya nazaran azaldı.

İki takımın Avrupa yorgunluğu her geçen dakika daha çok hissedildi. Abdullah Avcı Siopis-Bardi hamlesi ile attığı golün kıymetini bilerek, oyunu kontrol ederek son bölüme girdi. Sonuçta da Avrupa oynayan takımlar için bazen oyundan çok tabelanın önemli olduğu maçlardan biri olan Sivasspor maçını rakibi gibi çıkışta olmasına rağmen yenmeyi başardı. Bana göre maç kadar sevindirici bir başka ayrıntı ise Uğurcan Çakır'ın gösterdiği iyi performanstı.’’ İfadelerini kullandı!

Trabzonspor’un hazırlık maçlarının programı açıklandı! Trabzonspor’un hazırlık maçlarının programı açıklandı!