Trabzonspor eski oyuncusu Erman Özgür, bordo mavililerin Fatih Karagümrük ile 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı değerlendirdi.

Erman Özgür şunları söyledi;

“Trabzonspor ilk yarının büyük bölümünü savunma anlamında iyi oynadı. Karagümrük’e pas yaptırmadı, dikine oynatmadı ve topu çabuk geri kazandı. Hücumda ise tempo çok yüksek olmasa da girilen pozisyonlarda beceri eksikliğinin yanında şanssızlıklar da vardı. Onuachu gününde olsa ya da Mendy vuruşlarında şansları yanında olsa Trabzonspor öne geçebilirdi. Yine de klasik bir Abdullah Avcı takımı gibi kontrollü ve önceliği gol yememek olan Trabzonspor oyunun üstün tarafıydı. Ancak ikinci yarıyla birlikte oyun dengelendi. Trabzonspor bu oyunu ilk Avcı döneminde de oynuyordu fakat bir farkla, o dönem takım içindeki yıldızlar sahne alıp Trabzonspor’un oyununu taçlandıran işleri yapıyorlardı. Karagümrük maçı gösterdi ki Bakasetas olmayınca Visca haricinde bu düzeyde oyuncusu yok Bordo Mavililer’in.

1 puan normal

Sıradan oyuncuların fazlalığı ile de Karagümrük Trabzonspor’a direnmeyi başardı. Hatta zaman zaman net fırsatlar da üretti ama Uğurcan Çakır basit hata yapmadı. Sıradanlıktan kurtulmak isteyen Abdullah Avcı, son bölüme Bardhi ve Pepe hamleleri ile girdi. Bardhi kaçırdığı fırsat ile yine hayal kırıklığı yarattı. Sonuçta Trabzonspor oyun kalitesi eksik haliyle oynadığının karşılığı olan puanı aldı.”