Trabzonspor Ümraniyespor’u özellikle ikinci yarıda oynadığı etkili oyunla 1-0 mağlup edip 5.haftada 3. Galibiyetini alıp puanını 10’a yükseltti.

Erman Özgür Fanatik’teki köşe yazısında maç hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu:

‘’ Trabzonspor transfer dönemi hareketliliği ile sezon başından beri en güçlü kulübesi ile çıktı Ümraniye maçına. Direkt kulübe ile başlamamın sebebi ise ilk yarıda Ümraniye'nin çektiği seti bir türlü aşmayan Trabzonspor'un pozisyon üretmekte, pas yapmakta hatta dikine oynamakta zorlandığı görüntüsüydü. Özellikle Bardhi, Bakasetas, Abdülkadir Ömür aynı anda sahadayken oynanan bu kısır oyun kabul edilemezdi. Abdullah hoca da kabul etmedi. Devre arasında soyunma odasından Larsen ve Umut Bozok ile geldi. Tempoyu ayarlamaya başlayan Trabzonspor'da devreye en önemli özelliği olan şutörlüğünü kullanmaya karar veren Bakasetas girdi. Attığı şutun dönüşü Trezeguet için gol demek olunca Trabzonspor 60'da kilidi kırdı.

Umut Bozok'un hücumda pas trafiğinde iyi işler yapması ve Bardhi'nin de Umut Bozok'a yakın oynaması Trabzonspor'u rakip kaleye daha kolay götürdü. Hamsik'in de oyuna girişi ile kalitesi artan Trabzonspor Ümraniye'ye dönüş şansı vermedi. Sonuçta oyun kalitesinden çok sıkıntılı süreci atlatabilmek adına tabelanın önemli olduğu haftada Trabzonspor Ümraniye'yi geçmeyi başardı. Kazanımı sadece 3 puan değil, Hamsik, Umut Bozok, Maxi Gomez gibi oyuncuların da takıma katılmış olmalarıydı. Tek ve büyük kaybı ise her pozisyonun iyi oyuncusu Dorukhan'ı kaybetmiş olmasıydı.’’ İfadelerini kullandı!