Trabzonspor’un Konyaspor ile 2-2 berabere kaldığı maç hakkında Fanatik’teki köşe yazısında yorumlarda bulunan Erman Özgür:

‘’ Trabzonspor savunma hattının tamamı stoper özellikli oyunculardan oluşan seçimi ile maça iyi başladı. İlk yarının genelinde top Konyaspor'a geçtiğinde çabuk tepki verdi. Hücumda genelde sol kenarı kullanıp Konyaspor ceza sahasına çok fazla girdi. Bunun getirisinde de kazandığı 2 penaltıyı Bakasetas ve Trezequet ile gol yaparak kağıt üzerinde zor olan maçın ilk yarısında 2-0 öne geçmeyi başardı. Ancak oyuna Ikpeazu'yu da alan Konyaspor pes etmedi. Diouf'un muhteşem golü ile Konyaspor soyunma odasına ümitli gitti. Konyaspor ilk yarıda bulduğu golle kıvılcımını çaktığı geri dönüşün ateşini yine Diouff ile yaktı. Trabzonspor'un ilk yarının sonunda düşmeye başlayan temposu, ikinci yarının başında da devam edince Hadziahmetoviç yürür gibi geçtiği savunmanın arkasında golü attıran oyuncu oldu.

Abdullah Avcı'nın son bölümde başlayan hücum kalitesini arttırabilmek adına yaptığı hamleler karşılığını vermedi. Konyaspor'un eksik kalmasına rağmen Trabzonspor'da maç boyu Trezequet'ye kimse eşlik etmeyince bu fırsat da değerlendirilemedi. Sonuçta Trabzonspor için maç öncesinde beraberlik sürpriz bir sonuç değildi ancak 2-0'ı yakalamış Trabzonspor'un aldığı beraberlik hem sürpriz hem de büyük bir kayıp oldu.’’ İfadelerini kullandı.