Trabzonspor’un kendi evindeki yenilmeme serisini 35 maça çıkardığı İstanbulspor maçıyla ilgili Fanatik’teki köşe yazısında Erman Özgür:

‘’ Trabzonspor'un orta saha kontrolü Yusuf Yazıcı'nın da 11'de yer alması ile tavan yaptı İstanbulspor maçının ilk yarısında. Bol alternatifli hareketli oyuncular çabuk pas trafiği ile iyi kapanan İstanbulspor'un bıraktığı boşlukları bulmaya çalıştılar. Akan oyunda zorlansalar da Ümraniye maçında patlama yapan Yusuf Yazıcı ile kilidi açmayı başardılar. Oyuna hızlı başlayan, iyi servisler yapan ve Djaniny'nin indirdiği topta golü atan Yusuf Yazıcı kalitesini bu sezon ilk kez hissettirdi. 2. yarının ilk dakikasında Ethemi ile deneyen İstanbulspor adeta maçtaki tek şansını kullandı ama Uğurcan gole izin vermedi. O andan itibaren Trabzon'da rüzgar kasırgaya döndü. Çabuk paslarla yapılmış harika bir hücum organizasyonunu bitiren Bartra ve kazandığı dönen topta kendine has bir gol atan Bakasetas'la maçı 2 dakika içinde bitirdi.

Abdullah Avcı'nın; Hamsik, Trezeguet hamleleri ile kalite ve skor artmaya devam etti. Trezeguet hamle olarak da değerli bir oyuncu olduğunu attığı golle gösterdi. Sonuçta Trabzonspor ilk gole kadar zorlanmasına rağmen hem İstanbulspor'u yenmeyi başardı hem de Yusuf Yazıcı'yı kazanmış oldu. Çok kolay olmasa da şampiyonluk için ümidini sürdürebilmesi kazanma alışkanlığını kazanmasına bağlı olan Trabzonspor için bunun ilk adımları da atılmış oldu.’’ İfadelerini kullandı.