Trabzonspor Hatayspor’u oyuna ikinci yarıda giren Abdülkadir Ömür’ün golüyle 1-0 yendi.

Erman Özgür Fanatik’teki köşe yazısında maç hakkında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu:

‘’ Trabzonspor, topla ilişkisi iyi Hatay orta sahasına Siopis Doğucan ikilisinin yüksek enerjisi ile presi çok doğru yaptı. Topla oynarken en kısa yoldan kaleye gitmeyi denedi. Bu oyun tarzı Trezequet, Bakasetas, Cornelius ile de pozisyonlar getirdi. Kaleci Erce'nin kurtarışları ve biraz finallerdeki beceriksizlikler ilk yarıda tek eksik ayrıntının gol olmasına sebep oldu.

Uğurcan'ın yılın golü olabilecek pozisyonda El Kaabi'nin röveşatasını çıkarması, futbol adına gecenin en güzel anlarından biri oldu. Futbolun güzelliklerinin yanında şanssızlık tarafını da ilk yarı bitmeden yaşadık. Edin Visca'nın sakatlığı maç skoru ne olursa olsun Trabzonspor için büyük bir kayıp oldu. İkinci yarıya Abdülkadir Ömür hamlesi ile giren Trabzonspor topa daha fazla hakim olmaya başladı.

Fakat aynı zamanda Onur hamlesi ile orta sahası güçlenen Hatay'a karşı daha kalabalık savunmaya hücum etmek zorunda kaldı. Hücum etkinliği azalmasına rağmen sahneye Abdülkadir Ömür çıktı. Harika bir şutla maçın en iyilerinden Erce'yi mağlup ederek tabelayı değiştirdi. Maçın devamında ise gole yakın taraf olmayı başardı Trabzonspor. Djaniny, Abdülkadir ve Hugo ile maçı koparabilecek şanslar da yakalamasına rağmen finalleri yapamadı. Yine de Visca'nın sakatlığı ile sarsıldığı gece de buruk da olsa 3 puanı almayı doğru oyun stratejisi ve Abdullah Avcı'nın hamleleri ile almayı başardı.’’