Trabzonspor’un dün akşam Avrupa Ligi’nde Ferencvaros’u 1-0 yendiği maç hakkında Fanatik gazetesindeki köşe yazısında Erman Özgür:

‘’ Sezonun ilk yarısı için başarılı mı değil mi sorusunun cevabının karşılığı adeta bir final maçıydı. Trabzonspor oyunun kontrolünü ilk düdükle beraber aldı. Topu Ferencvaros'a neredeyse hiç göstermezken, çabuk pas trafiği ve yardımlaşması ile rakibinin adeta başını döndürdü. Doğru zamanlarda hızlanıp bolca pozisyon buldu. Kazandığı topta Hamsik ve Trezequet ile olgunlaştırıp Bakasetas ile bulduğu enfes golle bu oyunun karşılığı olmasa da en azından skoru lehine çevirdi. 2. yarı maç dengelendi. Temposu düşmeye başlayan Trabzonspor'a karşı Ferencvaros daha fazla adamla hücum etmeyi denedi. Düşen tempoya Abdullah Avcı sırasıyla Gbamin, Djaniny, Bardy ile müdahale etse de oyun deplasman takımına döndü.

Ferencvaros Uğurcan kurtarışları ve son vuruş becerisi eksik bir maç oynamasa maçı da çevirebilirdi. Ancak Trabzonspor buna müsaade etmedi. İlk yarıdaki kaliteli oyun ve skorun karşılığı grubun finalinde çok sevinemediğimiz bir galibiyet oldu. Çok sevinemeyişimizin sebebi ise Avrupa kısmında devam edilmesine rağmen UEFA'dan elenmek hafif buruk bir tat bırakmasıydı.’’ İfadelerini kullandı.