TRT yorumculuğundan alınması isteniyor!  'Dengesiz' yorumcu'ya büyük öfke! TRT yorumculuğundan alınması isteniyor! 'Dengesiz' yorumcu'ya büyük öfke!

Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’u Fenerbahçe maçına çok iyi hazırladığını belirten Özgür şu ifadeleri kullandı;

“Abdullah Avcı, Trabzonspor’u inanılmaz iyi hazırlamıştı Fenerbahçe maçına. Savunmada o kadar dar alanda ve kademeli savunma yaptılar ki Fenerbahçe’de; Szymanski, Tadic ve Dzeko bir türlü devreye giremedi. Özellikle maçın başında Fenerbahçe’nin baskılı başlamasına müsaade etmeyen Trabzonspor, hücumda hızlı oyuncular tercih ederek; Pepe, Ömür ve Visca ile Fenerbahçe’yi geri koşturdular. Visca’nın stoper sıkıntısını iyi değerlendirip, Samet’in ağır kalışından faydalandığı ve Oosterwolde’nin pozisyon hatası yaptığı anda da Onuachu ile golü bulup ilk yarıda istediğini alan taraf oldular. Fenerbahçe ilk yarıda oyun olarak erken golün etkisi ile hızlı oyunu telaşlı oyunla karıştırınca istediği pozisyonları üretemeden soyunma odasına gitti. 2. yarıya Trabzonspor fırtına gibi başlayıp Berat ve Pepe ile nefis goller bulup adeta Fenerbahçe’yi şoka soktu. Maç boyunca Trabzonspor’un kapalı savunmasını açmakta zorlanan Fenerbahçe, Tadic’in kazandırdığı penaltı ve gole rağmen bir türlü istediği tempoyu ve coşkuyu yakalayamadı.

Trabzonspor’un oyun disiplini, İsmail Kartal’ın İsmail’i stopere çekerek aldığı risk ve bu riskin karşılığında İsmail Yüksek’in atılması ile maçın her ayrıntısı Trabzonspor için işlemeye devam etti. Mehmet Can’ın acemilikleri devam edince Fenerbahçe bir umut daha yakaladı ve fark bire indi. Ancak bu gol yetmedi. Trabzonspor, Abdullah Avcı’nın akıllı stratejisini iyi uygulayıp hak ettiği galibiyeti almayı başarırken Fenerbahçe’nin serisini bitirmeyi başardı. Maçın yıldızları Berat ve Edin Visca oldu. Fenerbahçe için yaşanan stoper krizi ise Samet ve Oosterwolde performanslarının düşüklüğü ile mağlubiyetin sebebi oldu.”