Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı'nın geçtiğimiz yıl beklentileri karşılayarak takımı şampiyon yaptığına dikkat çeken Hoş, "Ben bir kulübün transferde hangi hoca olursa olsun çok fazla isteğine 'evet' demem. Fakat Abdullah Avcı, geçen sezon beklentileri fazlasıyla karşıladığı için bu sezon transferde ona geniş imkanlar sunuluyor. Şampiyonluğu getirmiş olan Abdullah hocaya teslim olmak zorundasınız" dedi.

Trabzonspor'un yarın akşamki Kopenhag maçı için de konuşan Erdal Hoş, "Kopenhag uykularınızı kaçıran, rahatsızlık veren bir takım. Hani vücut hücrelerinin hepsinin bir anda uyandığı durum var ya! Onlar da öyle. Tüm organları aynı anda uyanan kompakt oynamayı başaran iyi bir takım. Keşke Trabzonspor, son iki transferi daha evvel getirtebilseydi" dedi.

Trabzonspor için Kopenhag maçının önemli ama hayati bir maç olmayacağını söyleyen Hoş, "Çok önemli ama hayati bir maç değil. Elenirseniz UEFA Ligi sizi bekliyor. Hayati maç değil ama Trabzon'u hayati bir sezon bekliyor. Avrupa arenasında satabileceğiniz, paraya dönüştürebileceğiniz futbolcuları vitrine çıkarmak gerekiyor. İyi paralar getirebilecek bu vitrin açısından, hayati bir sezon diyorum ben" şeklinde konuştu.